Jaké je to přijít o vlasy a znovu je získat

Říká se, že vlasy jsou pro ženu korunou krásy.

Když jsem se probudila z umělého spánku, měla jsem svoje dlouhé vlasy spletené do copu.

Postupem času, jak jsem ležela ve speciální posteli na popáleninách, se mi začaly vlasy strašně cuchat. Každý týden, když přišlo na mytí vlasů, znamenal jedno velké utrpení.

Za prvé bylo samotné mytí velmi náročné, protože jsem měla vlasy dlouhé a husté a za druhé, na oddělení popálenin neměli prostředky na mytí vlasů, protože většinu pacientů hnedka po příjmu ostříhají.

Read More
Lenka Zvalova
Bolíto

Oba dva mají srdce na správném místě, a proto se rozhodli, že děti s popáleninami by měly poznat, že úrazem život nekončí a že s popáleninami se dá žít kvalitní život. Bolíto propojuje popálené dětské pacienty skrze krásné zážitky, díky kterým vidí, že nejsou na světě sami, mohou se učit od ostatních a získávat zkušenosti, které jim nikdo jiný nedá.

Read More
Lenka Zvalova
Panické ataky a stavy úzkosti - pohled Simony

Zvládli to jiní, ale já na to prostě nemám, tak proč nemůžu skončit? Zklamala bych příliš mnoho lidí. Mamku, babičku, dědu, kolegyně, partnera. Já už nemůžu. Nejsem dobrý člověk. Jsem nicka, která nemá na tomhle světě co dělat. Nejsem dost dobrá přítelkyně, nikdy se mnou nikdo nebude chtít sdílet svůj život. Není mi souzeno být něčí ženou, být matkou, protože prostě nejsem dost dobrá.

Read More
Lenka Zvalova
Paruky

Toto je téma, o kterém jsem se několik let nechtěla bavit. Bylo pro mě velice citlivé a bolestivé. Když jsem se dozvěděla, že jsem přišla o vlasy, byla to pro mě největší rána. V sedmnácti, kdy jsem chtěla být princezna, vlasy byly takovým symbolem ženskosti. Vždyť kdo by nechtěl mít vlasy jako ty ženy z reklamy a okouzlit jimi každého muže, dlouhé, silné a lesklé.

Read More
Lenka Zvalova
Panické ataky a stavy úzkosti - pohled Martiny

Mně nejvíce pomohlo, když jsem konečně zjistila příčinu problému. Pak samozřejmě moje sezení s psychologem. Nebýt jeho, tak bych tyhle situace zvládala asi hodně špatně. A také pomáhá zkusit víc vnímat samu sebe, zklidnit se, připustit si své pocity a strach.

Read More
Lenka Zvalova
Elastické kompresní návleky

Elastické kompresní návleky jsou vlastně takové speciální oblečky, které mají své nezastupitelné místo v péči o jizvy. Osobně jsem tyto návleky nosila nepřetržitě několik let a rádase podělím o své zkušenosti s jejich nošením a používáním.

Read More
Lenka Zvalova
Tlakové masáže

Tlakování a tlakové masáže mají podle mého názoru v péči o jizvy své nezastupitelné místo. Pokud chceme mít co nejlepší výsledky s jizvami, bez tlakování se opravdu neobejdeme.

Read More
Lenka Zvalova
Krémy a masti na jizvy

Jaké krémy a masti jsou na jizvy nejvhodnější? A co na ně nejlépe funguje? Každému člověku vyhovuje něco jiného. To platí i u jizev. Podělím se s vámi o vlastní zkušenosti.

Read More
Lenka Zvalova
Líčení a jizvy

Než se mi stal popáleninový úraz, byla jsem docela velká parádnice. Bavilo mě se hezky oblékat, chodila jsem pěkně nalíčená a sledovala novinky v péči o pleť, tělo i v dekorativní kosmetice.

Read More
Lenka Zvalova
Péče o jizvy ze zkušenosti

Před pěti lety jsem prodělala úraz. Popáleniny třetího stupně jsem měla na obličeji, rukou a nohou. Absolvovala jsem řadu transplantačních a rekonstrukčních operací, které mi zanechaly na kůži památku v podobě jizev a jizevnatých ploch.

Read More
Lenka Zvalova
Můžu si najít partnera

Tohle téma je pro každou ženu či dívku velice deprimující a platí to, myslím, i pro muže. Je jedno jestli máte jizvy po celém těle, nebo si jen nepřijdete atraktivní. Vyrovnat se s jizvami je těžké pro každého z nás.

Read More
Lenka Zvalova
Jak mě vnímaly děti

Děti vnímají svět jinak, než my dospělí. Věděla jsem to a doufala, že mě přijmou. Měla jsem hrozný strach z toho, že se mě kvůli jizvám budou bát, že začnou brečet nebo se smát.

Read More
Lenka Zvalova
Návrat do života

Když přežijete takový zásah do života, není jednoduché se vrátit. Vše se změní. Změníte se vy, vaše vnímání světa i vnímání ostatních vůči vám, ale to není důvod nepokračovat dál v životě.

Read More
Tom Hodbod