Příběh Karolíny (Burn Fighter)

Vytvořila jsem si vlastní systém, jak v nemocnici přežít. Vždy jsem si dala cíl, že něco překonám, například, že se přesunu z JIP na standard, že mi postupně vyndají všechny kanyly a hadičky, které ze mně vedly. A tak jsem překonala i můj největší cíl, že budu propuštěna z popálenin.

Read More
Lenka Zvalova
Jarmila Štukova (patronka)

Jsem fotografka a mimo jiné také spoluzakladatelka a patronka platformy Burn Fighters. Od roku 2005 jezdím především do zemí, které jsou sužovány válečnými konflikty, chudobou či sociálními problémy.

Read More
Lenka Zvalova
Příběh Simony (zakladatelky Burn Fighters)

Měla jsem pocit, že mě vozí po nějakém domě. Jednou mě nechali v kumbále s košťaty, podruhé zase u výtahu a naposledy si vzpomínám na obrovské akvárium plné barevných rybek a korálů, které si bezstarostně plavaly vodou. Pak to přišlo. Vzbudila jsem se, byla noc a já slyšela pípání přístrojů a nějak mi do hlavy vešlo, že jsem v nemocnici. Měla jsem obrovskou žízeň a byla mi zima, ale nic jiného jsem nevnímala. Nic mě nebolelo, jen jsem se nemohla pohnout.

Read More
Lenka Zvalova
Příběh Martiny (zakladatelky Burn Fighters)

Před pěti lety jsem prodělala úraz, při němž jsem utrpěla popáleniny třetího stupně na celém obličeji, rukou, nohou a také jícnu a žaludku. Do té doby jsem byla mladá a celkem pěkná holka. Měla jsem přítele, práci, spoustu zájmů a koníčků. Zajímala se o přírodu, kulturu, módu, ráda jsem sportovala. Taky toho spoustu plánovala do budoucnosti. O to vše jsem v jedné jediné chvíli ale přišla.

Read More
Lenka Zvalova