fbpx

Prezentace BF stánku na Bezva Festu v Litoměřicích

 

V půlce června se v krásném prostředí Střeleckého ostrova v Litoměřicích konal rodinný festival Bezva Fest. Byli jsme pozváni organizátory akce, abychom v příjemném prostředí u ramene Labe interaktivní formou veřejnost informovali o závažnosti popáleninových traumat. Našim cílem bylo účastníkům přiblížit především prevenci a zvýšit jejich povědomí o závažnosti tohoto druhu zranění.

Pro návštěvníky jsme si připravili malý kvíz. Při jeho vyplnění si mohli osvěžit nejen první pomoc, ale také si uvědomit nejčastější příčiny vzniku těchto úrazů nejen venku, ale i v domácnosti.

Na našem stánku si lidé mohli přečíst o činnosti BF, čím konkrétně se zabýváme. Měli jsme zde opět vystaveny pomůcky, které je nejvhodnější používat při péči o jizvy. K vyzkoušení tu byly kompresní návleky, různé krémy a silikonové gely. Vzali jsme sebou také plastové masky a další masážní pomůcky. Vystavili jsme zde předměty, které nejčastěji způsobují popáleninové úrazy. K vidění byla maketa rychlovarné konvice, pánvičky na smažení, hrneček s horkou tekutinou, ale také maketa vagonku, elektrická zásuvka a chemický čistič odpadů.

Návštěvníky jsme zaujali především naším kvízem, ale bez povšimnutí nezůstaly ani prostředky k péči o jizvy a makety předmětů. Celé odpoledne jsme odpovídali na různé dotazy rodinám s dětmi a měli jsme velikou radost, že můžeme naše téma lidem zase o něco více přiblížit.

V průběhu programu jsem měla možnost představit a pohovořit o Burn Fighters i s moderátorem celé akce, který tímto lákal účastníky k prohlídce stánků.

Velikou hvězdou našeho propagačního místa Byla i goldenka Bianka, se kterou se mohli nejmladší účastníci rodinného festivalu pomazlit.

Moc děkujeme pořadatelům Bezva festu za možnost přiblížit činnost BF a téma popálenin širší veřejnosti. Veliké poděkování patří i mému manželovi, který nám trpělivě pomáhal s přípravou stánku, s dopravou a pečoval o naše blaho po celou dobu konání festivalu.

Martina