fbpx

Výukové preventivní video el. oblouk

Simča je ambasadorkou a spoluautorkou projektu, který má informovat a preventivně působit na žáky základních a středních škol o rizicích elektrického oblouku.  

V úterý 27.6. se konala tisková konference k projektu Elektrický oblouk. Jedná se o výukové video do hodin fyziky. Ve videu se můžete setkat s technickou, zdravotnickou i emoční stránkou tohoto jevu. Video má žáky nejen naučit, jak elektrický oblouk funguje, kdy vzniká a jaký je jeho průběh, ale také jaká jsou rizika a dopady, když se z elektřiny stane „zlý pán“.

„Svůj příběh do videa přidala Mgr. Simona Riedlová, která si tímto úrazem prošla. Protože ví, jaké jsou jeho následky z vlastní zkušenosti, přeje si jej šířit mezi mladé lidi, aby nemuseli prožít to co ona. Naši deváťáci a Mgr. Trhlíková se podíleli na úpravě textu a vyplňování dotazníků a tím přispěli k vytvoření tohoto videa. Na konferenci byl přítomen i náš pan ředitel Sokolovské základní školy, kterému děkujeme za podporu.“

Video vzniklo ve spolupráci mnoha odborníků – Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, VUT Brno, Správa Železnic a ČD, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT a autorem videa je EG.D, a.s. Brzy bude video i s pracovními listy dostupné pro všechny školy. 

Doufáme, že se díky videu takové úrazy už nebudou stávat a žáci i studenti si budou dávat pozor.

Za fotografie děkujeme Jarmile Štukové.